یکی از مشکلات شایع بین کاربران و مصرف کنندگان افزونه وردپرس WPML – WordPress Multilingual می تواند رخ دهد، مخفی شدن ناگهانی و خودکار پرچم های تغییر زبان سایت در منوی اصلی و بالای سایت است. در تنظیمات این افزونه شما می توانید محل نمایش پرچم تغییر زبان را در یکی از فهرست های سایت خود قرار دهید اما گاهی اوقات به دلایل برخی مشکلات این پرچم ها قادر به نمایش نخواهند بود.

در اینجا استات فاکس به شما چند راه حل برای حل این مشکل ارائه می کند.

راه حل اول: Sync

راه حل اول، حل تداخل های احتمای و ناسازگاری های دیتابیس و فهرست ها با افزونه WPML است. جهت انجام این مرحله شما باید وارد پیشخوان شده، گزینه WPML از سایدبار پیشخوان پیدا کرده و وارد گزینه WP Menus Sync شوید و گزینه همگام سازی یا Sync را کلیک کنید و اجازه دهید فهرست های سایت شما بروز رسانی شوند. احتمال اینکه مشکل شما با این مرحله حل شود وجود دارد.

راه حل دوم: بروز رسانی

یکی از دلایل بروز مشکلات، آپدیت نبودن افزونه متناسب با نسخه وردپرس است. برخی از قالب ها و افزونه ها به مرور زمان جهت اجرای کامل و دقیق در پی بروز رسانی های وردپرس، نیاز به آپدیت دارند. بنابراین همواره بررسی کنید که از آخرین نسخه قالب و افزونه استفاده می کنید. چرا که امکان دارد مشکلات شما صرفا به دلیل ناسازگاری افزونه یا قالبتان با نسخه جدید وردپرس باشد.

راه حل سوم: افزایش محدود حافظه

راه حل نهایی، برای حل این مشکل، افزایش میزان حافظه قابل استفاده در وردپرس است! شاید به ظاهر ربطی نداشته باشد اما باید بدانید که توابع افزونه WPML به شدت به میزان رم در دسترس سرور وابسته است. اولویت اجرای توابع افزونه WPML به گونه ای برنامه ریزی شده است که ابتدا تمامی توابع هسته وردپرس و قالب اجرا شوند و سپس توابع افزونه WPML اجرا گردند. بنابراین اگر میزان رم سرور شما کم باشد و یا محدودیت تعیین شده برای ظرفیت مجاز وردپرس استفاده از رم کم باشد، توابع مربوط به WPML قادر به فعالیت نخواهند بود.

برای افزایش ظرفیت و محدودیت رم، وارد فایل منیجر هاست خود شوید و فایل wp-config.php را در حالت ویرایش باز کنید. سپس خط That's all, stop editing! Happy blogging را پیدا کرده و بالای آن خط، دو کد زیر را قرار دهید:

define('WP_MEMORY_LIMIT', '1024M');
define( 'WP_MAX_MEMORY_LIMIT', '1024M' );

در این کد ما حداکثر رم مجاز وردپرس را 1 گیگ یا 1024 مگابایت تعیین کرده ایم. شما می توانید برای عملکرد بهتر وردپرس خود، ابتدا از میزان رم در دسترس برای پلن هاست خود مطمئن شوید و میزان رم مجاز برای وردپرس خود را هم اندازه با آن تعیین کنید. برای مثال اگر هاست شما 3 گیگ رم دارد، بهتر است میزان 2990 مگابایت رم با کدهای بالا تنظیم کنید.

با قرار دادن این کد هم سرعت عملکرد کلی سایت شما بهبود خواهد یافت و هم مشکل عدم اجرا شدن توابع WPML حل خواهد شد.