تردد ربات های گوگل در سایت و خزش بین صفحات برای سایت ها بسیار با اهمیت است. سایت هایی که به مرور زمان اقدام به انتشار مطالب و محتوای جدید در سایت می کنند و یا سایت هایی که مطالب قبلی خود را مدام بروز رسانی می کنند نیاز دارند ربات های گوگل همواره تمامی صفحات آنها را بررسی و آنالیز کنند. مخصوصا سایت هایی مانند سایت های دانلود نرم افزار یا فیلم و سریال که یک مطلب را چندین بار آپدیت می کنند همواره باید ربات های گوگل را از این امر مطلع سازند. عدم دریافت و ثبت آپدیت های جدید توسط ربات های گوگل مشکلی است که اگر نسبت به رفع آن اقدام نشود در آینده نچندان دور باعث ایجاد مشکلات ایندکس مطالب جدیدتر خواهد شد.

در صورتی که آپدیت های مطالب توسط گوگل ثبت شوند، مطالب شما همیشه در نتایج جستجو باقی خواهند ماند و تغییرات جدید مطالب به سرعت در نتایج جستجو بروز رسانی خواهد شد. همین امر سبب افزایش ترافیک ربات گوگل و افزایش میزان ورودی و حضور در نتایج جستجوی گوگل خواهد شد.

در تصویر زیر یکی از وب سایت ها از ایندکس نشدن سایت خود به استات فاکس گزارش داد. استات فاکس طی بررسی سایت این کاربر متوجه شد بهینه نبودن سایت و ساختار داخلی این سایت طی چندین سال فعالیت، باعث رخ دادن حالت مرگ سایت شده است که طبق تصویر زیر مشاهده می کنید بیش از 2 سال ربات های گوگل تمایلی به بررسی این سایت نداشته اند! البته این سایت شاید از معدود سایت هایی باشد که دچار این حد از واماندگی از خزش ربات ها شده است اما گاهی اوقات سایت ها با فواصلی بین سه روز تا یک هفته ای گوگل مواجه می شوند که همین امر سبب کاهش سرعت ایندکس یا آپدیت صفحات سایت در گوگل می شود. (روی تصویر کلیک کنید)

تیم استات فاکس می تواند در صورت درخواست شما، وضعیت سایتتان را بررسی و آنالیز کند و تمامی راه حل ها را در اختیارتان قرار دهد. در صورتی که احساس می کنید فرایند ایندکس و آپدیت سایتتان به کندی انجام می شود، با تیم استات فاکس در ارتباط باشید.

جهت دریافت مشاوره و یا اطلاعات بیشتر در خصوص این مورد و اطلاع از نحوه انجام و شرایط، لطفا با ما در ارتباط باشید. تیم استات فاکس آماده ارائه مشاوره پیش از سفارش شماست!

مشاهده راه های ارتباط با ما