آتوریتی دامین یا Domain authority به امتیاز و اعتبار یک وب سایت در یک زمینه خاص گفته می شود. این امتیاز باعث می شود مطالب جدید یک سایت در موتورهای جستجو مخصوصا گوگل با سرعت بیشتری ایندکس شوند و این مطالب ایندکس شده در نتایج جستجو در جایگاه بالاتری نسبت به سایر سایت ها قرار گیرد که همین امر سبب افزایش کلیک و ورودی ها و در نهایت افزایش ترافیک و محبوبیت یک سایت از نظر بازدید خواهد شد. این امتیاز بطور مستقیم با جایگاه یک سایت در نتایج جستجو رابطه مستقیم دارد بنابراین برای دریافت نتیجه محسوس از ورودی های گوگل، باید دامین آتوریتی خود را بهبود بخشید. آتوریتی ها از 0 تا 100 شماره گذاری می شوند و هر چه این عدد بالاتر باشد، قدرت و اعتبار بیشتری نزد گوگل خواهد داشت.

آتوریتی پیج یا Page authority به امتیاز و اعتبار یک صفحه خاص نزد گوگل گفته می شود. آتوریتی هر سایت به دو دسته دامین و پیج تقسیم می شود. آتوریتی پیج باعث می شود که یک صفحه خاص یا مطالب سایت شما در نتایج جستجوی گوگل در جایگاه بالاتری قرار داشته باشد. بنابراین جهت دریافت بهترین ورودی ها از نتایج گوگل، باید به آتوریتی دامین و آتوریتی پیج بطور دقیق و پیشرفته پرداخت و عدم توازن و بهینگی ساختار داخلی سایت باعث کاهش آتوریتی پیج و عدم توازن و نسبت 1 به 2 خواهد شد.

بنابراین باید مدنظر قرار دهید اگر قصد دارید سهم زیادی از ترافیک سایت خود را به ورودی های گوگل اختصاص دهید، باید به آتوریتی سایت خود اهمیت زیادی بدهید. همچنین باید توجه داشته باشید که اقدامات قابل انجام برای بهبود آتوریتی شامل مواردی می شود که می تواند آتوریتی سایت شما را نیز کاهش داده و باعث پنالتی و اسپم شدن سایت شود. پس دقت در انجام این گونه اقدامات بسیار حائزاهمیت بوده و در صورت انجام اقدامات اشتباه یا نامتناسب با موضوع و جایگاه و رتبه فعلی سایت، باعث از دست دادن نتایج جستجو و ترافیک خواهد شد.

تیم استات فاکس با داشتن تخصص و تجربه و مهارت در زمینه سئو و بهینه سازی سایت ها، توانایی بهبود آتوریتی و جایگاه سایت شما در نتایج جستجو را دارد. برای نمونه، سایتی را مشاهده می کنید که به تازگی راه اندازی شده است و در تاریخ 20 آذر 1400 برای اولین بار توسط اسکنر اختصاصی استات فاکس آنالیز شد و نتایج زیر ثبت شده است: (روی تصویر کلیک کنید)

همانطور که مشاهده می کنید وب سایت به تازگی راه اندازی شده و هیچ گونه آمار و ارقامی برای ارائه ندارد. تعداد بک لینک ها صفر، آتوریتی در حالت شروع یعنی 1 و میزان بهینه بودن ساختار داخلی سایت 57 درصد بوده است. پس از انجام اقدامات سئو توسط تیم استات فاکس، با اینکه زمان مشاهده نتایج اصلی اقدامات سئو حدود 2 ماه پس از اتمام کار برآورد شده بود، اما با توجه به اصولی انجام شدن اقدامات در تاریخ 8 دی ماه 1400 مجددا آنالیز انجام شده و نتایج زیر در این مدت زمان کم به ثبت رسیده است. به مرور زمان با توجه به هزینه ها و بودجه سایت مشتری، آمار و ارقام رشد بیشتری خواهد داشت و تأثیر آن را در آینده احساس خواهند کرد. (روی تصویر کلیک کنید)

 

اقدامات انجام شده در بحث آتوریتی بسیار حساس هستند و باید در انجام آنها دقت لازم را داشت. مدت زمان بروز اصلی و اعمال نتایج اصلی حداقل یک ماه و نیم تا دو ماه به بالا می باشد. میزان کارهای انجام شده و حساسیت موضوع در مدت زمان اثرگذاری اقدامات تأثیر مستقیمی دارد.

در صورتی که با آتوریتی سایت خود مشکل دارید، یا قصد افزایش و بهبود آن را دارید، می توانید جهت دریافت مشاوره و برآورد قیمت و یا بهبود آتوریتی متناسب با میزان بودجه خود با ما در ارتباط باشید. تیم استات فاکس جهت ارائه مشاوره و راهنمایی در این زمینه به شما در دسترس هستند!

جهت دریافت مشاوره و یا اطلاعات بیشتر در خصوص این مورد و اطلاع از نحوه انجام و شرایط، لطفا با ما در ارتباط باشید. تیم استات فاکس آماده ارائه مشاوره پیش از سفارش شماست!

مشاهده راه های ارتباط با ما