خطاهای کدنویسی در اسکریپت و قالب و یا افزونه ها باعث تأثیر مستقیم بر رابط کاربری سایت و نحوه تجربه کاربران در سایت شما می شود. گاهی این خطاها به گونه ای هستند که باعث تأثیر روی نحوه ایندکس و خزش ربات های گوگل می شود و یا گاهی اوقات باعث می شوند برخی کاربران در مرورگرها و دستگاه های خاصی قادر به استفاده بخشی هایی از سایت شما نباشند. در این حالت شما بخاطر چند مشکل و خطای کدنویسی بخشی از ترافیک و محبوبیت خود نزد گوگل را از دست خواهید داد.

خطاهای کدنویسی به چندین دسته تقسیم می شوند:

  • خطاهای حیاتی : این نوع خطاها و مشکلات باعث از دسترس خارج شدن بخشی از سایت می شود و یا باعث می شود گوگل نتواند سایر صفحات سایت شما را مشاهده کند. رخ دادن حلقه ها و ریدایرکت های نامحدود که اکثرا منجر به گیر افتادن ربات های گوگل در سایت می شود و پس از مدتی گوگل تصمیم میگیرد دفعات کم تری صفحات سایت شما را بررسی و آنالیز کند و در پپی آن زمان ایندکس مطالب افزایش خواهد یافت و مطالب دیرتر ایندکس خواهند شد. برخی خطاهای جاوا اسکریپت نیز در این دسته قرار میگیرد که باعث می شود در بعضی دستگاه ها، کاربران نتوانند از امکانات قالب سایت شما استفاده کنند و یا با کلیک روی بخشی، آن قسمت عملکرد صحیح را ندارد که باعث از دست رفتن کاربر خواهد شد.
  • خطاهای معمولی : این نوع خطاها بیشتر مربوط به اسکیما و ساختار محتوای سایت می شود. بهینه بودن و صحیح بودن این ساختار باعث می شود گوگل به راحتی بتواند تمامی انواع مطالب را در صفحات سایت شما شناسایی کرده و از آنها در موارد مناسب خود استفاده نماید.
  • خطاهای کم اهمیت : این نوع خطاها عموما شامل خطاهای جاوا اسکریپت و مشکلات کدنویسی کم اهمیتی هستند که در ظاهر تأثیری روی رابط کاربری ندارند اما حل نمودن آنها باعث بهبود سرعت لودینگ صفحات سایت خواهد شد.

بطور نمونه یکی از مشتریان از بروز مشکلات کدنویسی و خطاهای گوگل کنسول خود اعلام نارضایتی داشتند. در اسکن اولیه چنین نتیجه ای از سایت وی ثبت شد (روی تصویر کلیک کنید)

 

طی یک و نیم روز کاری، تیم استات فاکس با حل کامل مشکلات این سایت نتیجه زیر را ثبت نمود. (روی تصویر کلیک کنید)

شما نیز اگر احساس می کنید سایتتان مشکلات کدنویسی دارد و گوگل نمی تواند از پتانسیل کامل سایت شما استفاده نماید می توانید از تیم استات فاکس کمک بگیرید.

جهت دریافت مشاوره و یا اطلاعات بیشتر در خصوص این مورد و اطلاع از نحوه انجام و شرایط، لطفا با ما در ارتباط باشید. تیم استات فاکس آماده ارائه مشاوره پیش از سفارش شماست!

مشاهده راه های ارتباط با ما