گاهی اوقات نیاز می شود کلمه ای دلخواه را به ابتدای هر خط اضافه کنیم. برای مثال یک لیست چندصد یا چندهزارتایی از آدرس سایت هایی داریم که نیاز داریم ابتدای همه آنها www یا https اضافه کنیم. یا اینکه آدرس هایی در هر خط داریم و قصد داریم آنها را به صورت یک کد HTML لینک تبدیل کنیم و باید ابتدا و انتهای هر خط را یک سری کد مشخص و ثابت اضافه کنیم. در این صورت نرم افزار ویرایشگر متن Notepad++ بهترین و سیع ترین ابزار و البته رایگان برای انجام این کار می باشد.

برای انجام اینکار، ابتدا نرم افزار NotePad++ را در گوگل جستجو کرده و آن را دانلود و نصب کنید. این نرم افزار رایگان می باشد و برای سیستم عامل های کامپیوتر شخصی قابل استفاده است.

لیست موردنظرتان داخل این برنامه کپی کنید. دقت داشته باشید که این کار برای اضافه کردن یک کلمه خاص برای ابتدا و انتهای هر خط از فایل می باشد.

اکنون کلید ترکیبی CTRL + H را بفشارید تا پنجره Replace برایتان باز شود. از بخش Search Mode گزینه Regular expression را انتخاب کنید. و یکی از مراحل زیر را انجام دهید:

افزودن کلمه در ابتدای هر خط

برای افزودن کلمه موردنظر به ابتدای هر خط، در فیلد Find What نماد ^ یا سیرکامفلکس (در کیبوردها کلید ترکیبی Ctrl + 6) را وارد کنید. این نماد به معنای ابتدای هر خط می باشد. سپس در فیلد Replace with کلمه ای که قصد دارید ابتدای هر خط اضافه شود را وارد کنید. برای مثال قصد داریم کلمه StatFox را در ابتدای هر خط اضافه کنیم. باید چنین تنظیماتی در نهایت داشته باشید:

علامت موس یا ویرایش را در ابتدای خط اول لیست خود قرار دهید (در خط اول، ابتدای لیست کلیک کنید) و سپس روی کلید Replace All کلیک کنید. کلمه موردنظرتان اکنون به ابتدای هر خط اضافه شده است.

افزودن کلمه به آخر هر خط

اگر قصد داریم کلمه موردنظرتان را به آخر هر خط اضافه کنید، دقیقا همانند مرحله قبل تمامی تنظیمات را انجام دهید اما در فیلد Find what باید علامت $ یا علامت دلار را وارد کنید. علامت دلار به معنای انتهای هر خط می باشد.

سپس علامت ویرایش را روی ابتدای خط اول قرار دهید و کلید Replace All را کلیک کنید. کلمه موردنظرتان به آخر هر خط اضافه خواهد شد.

شما می توانید از این آموزش برای اضافه کردن انواع کدها، پارامترها و کلمات دلخواهتان استفاده کنید.